تبلیغات
آیپاک

همایت از ما
لوگو در برابر لوگو

با آن که قرآن کریم معجزه جاوید پیغمبر اکرم(ص) استو در هر زمان و نسلی تازگی دارد.با این وصف از جمله  معجزه های هیشیه تازه وی خبر هایی است که توسط آن حضرت از آینده زندگی انسان ها  و خط سیر اسلام، تا فرا رسیدن زمان بازگشت اسلام(موعود)بیان شده است. عصری که خداوند دین خود را بر تمام ادیان و مکاتب جهان بر خلاف خواست مشرکان و کافران پیروز میگرداند.

   و این عصر ظهور اسلام، همان عصر ظهور مهدی(ع) است و هیچ تفاوتی بین این دو،در صدها روایت بشارت دهنده پیامبر (ص)  و روایاتی که از طریق صحابه و نابعین و نویسندگان صحاح و مجموعه های روایتی که در باره این دو عصر رسیده وجود ندارد، با آنکه اختلاف روش داشتند. و اگر روایات امامان اهل بیت(ع)  را بر آنان بیفزاییم بیش از یکهزار روایت می شود،اگر چه ائمه (ع) همواره احادیث خود را  به پیامبر (ص) نسبت نداده اند، لکن بار ها تاکید فرموده اند که آنچه بیان نموده اند از پدران پاک و از جد بزرگوارشان پیامبر اکرم(ص) می باشد.


مابقی مطلب را در ادامه مطلب بخوانبد
نوشته علی کورانی
   از کتاب پیشگویی ها و آخر الزمان

سیمایی که از این روایات از اوضاع جهان در زمان ظهور ترسیم می کند به ویژه ار منطقه ظهور آن حضرت، مانند: یمن ، حجاز، ایران، عراق، شام، فلسطین و ... سیمائی است کامل که بسیاری از حوادث بزرگ و کوچک و نامهای اشخاص و اماکن را در بر می گیرد.

   کوشیده اک این حوادث را از احادیث فراوان، استخراج نموده برگزینم و تا حدممکن به شکلی واضح و پیوسته و دقیق در دسترس عموم مردم مسلمان قرار دهم.

   در این بخش، قبل از پرداختن به مشروح آن روایات، خلاصه ای از آنرا عرضه می دارم تا سیمائی کلی از عصر ظهور باشد.

   روایات شریفه، حاکی از این است که انقلاب و حرکت ظهور مهدی(ارواحنا فداه) بعد از فراهم شدن مقدمات و آمادگیهای منطقه ای و جهانی ازمکه آغاز می گردد.

   و طبق روایات، در سطح جهانی، نبردی سخت بین رومیان(غربیها) و بین ترکان و هوا داران آنها که ظاهرا روس ها باشند به وجود می آید، تا جایی که به جنگ جهانی منجر گردد.

   اما در سطح منطقه دو حکومت هوادار حضرت مهدی(ع) در ایران و یهن تشکیل خواهد شد.که یاران ایرانی آن حضرت مدتی قبل از ظهور، حکومت خویش را تاسیس نموده و درگیر جنگی طولانی می شوند که سرانجام در آن پیروز می شوند.

   و اندک زمانی پیش از ظهور آن بزرگوار در بین ایرانیان  دو شخصیت، با عنوان سید خراسانی، رهبر سیاسی و شعیب بن صالح، رهبر نظامی ظاهر شده و اما یاران یمنی وی، قیام و انقلاب آنان، چند ماه پیش از ظهور حضرت بودهو ظاهراً ایشان در سامان بخشیدن به خلاء سیاسی که در حجاز به وجود می آیدهمکاری می نمایند.علت به وجود آمدن خلاء سیاسی حجاز ایت است که شاه نابخردی از خاندان فلان! که آخرین پادشاه حجاز می باشد کشته شده و بر سر جانشینی او اختلاف به وجود می آید؛ به گونه که این اختلاف تا ظهور حضرت مهدی(ع) ادامه خوتهد یافت:

     آنگاه که مرگ عبدالله فا رسد، مردم نسبت به جانشینی او به هیچ کس به توافق نمیرسندو این جریان تاظهور صاحب الامر همچنان ادامه میابد. عمر سلطنت های چندین ساله بسر آمده، نوبت پادشاهی چند ماهه و چند روزه میرسد.ابوبصیر می گوید:

پرسیدم: آیا این وضع به طول می انجامد؟ فرمود:هرگز.

و این درگیری بعد از کشته شدن این پادشاه منجر به کشمکش بین قبیله های حجاز می گردد.

از جمله نشانه های ظهور، حادثه هی است که بین دو حرم(مکه و مدینه)رخ می دهد.عرض کردم:چه حادثه ای می افتد؟ فرمود:تعصب قبیله ای میان دو حرم به وجود می آید و شخصی از فرزندان فلان! پانزده تن از سران و شخصیتهای قبیله هخالف و یا از فرزندان مخالف خود را می کشد.

     در این هنگام نشانه های ظهور حضرت مهدی(ع) آشکار شده و شاید مهمترین نشانه آن، ندای آسمانی است، که به نام او در 23 ماه رمضان شنیده می شود.

سیف بن عمیره کفت: نزد ابوجعفر منصور بودم وی بدون مقدمه گفت: ای سیف بن عمیره! بدون تردید نداکننده ای از آسمان نام مردی از فرزندان ابوطالب را می خواند.گفتم:فدایت شوم ای امیر مومنان،این سخن را روایت می کنید؟گفت:آری سوگند به آن کسی که جانم در دستان اوست آنرا با گوش خودم شنیدم.گفت: ای سیف، این سخن حق است، زمانیکه آن امر واقع می شود، نخستین کسی که اجابت نماید ما هستیم، مگر نه اینکه آن ندا،مردی از عمو زادگان مارا می خواند؟گفتم آیا آن مرد از فرزندان فاطمه (س) است؟ گفت:آری ای سیف،چنانچه این روایت را از ابو جعفر محمد بن علی امام باقر نشنیده بودم،اگر تمام مردم زمین برایم می گفتند باور نمی کردم.اما او محمد بن علی است.

     طبق روایات پس از این ندای اسمانی، حضرت مهدی(ع) بطور سری با برخی یاران و هواداران خود ارتباط برقرار می نماید،درباره آن بزرگوار درسراسر گیتی سخن بسیار به میان آمده، و نام وی زبانزد همگان گشته، و محبتش در دلها جای میگیرد.

    دشمنان وی از ظهور آن حضرت ست بینناک شده، و از این رو برای دست یافتن به او سخت تلاش می کنند.در میان مدم شایع می شود که آن حضرت در مدینه منوره ساکن شده و حکومت حجاز یا نیرو های خارجی جهت کنترل اوضاع داخلی حجاز، و پایان دادن به کشکش قبائل با حک.مت وقت، لشکریان سفیانی را از سوریه به یاری مطلبند.

    این سپاه وقتی وارد مدینه گشته و به هر مرد هاشمی که می رسند او را دستگیر می کنند.بسیاری از آنها را کشته و بقیه را به زندان می افکنند.

سیانی، دسته از نیرو هی خودرا روانه مدینه می کند و آنها مردی را در آنجا به قتل می رسانند و مهدی و منصور از آنجا می گریزند، و از اولاد پیامبر(ص) کوچک و بزرگ آنان دستگیر شده به گونه ای که هیچ کس نمی ماند جز اینکه دستگیر و زندانی می گردد، نیرو های سفیانی در تعقیب آن دو مرد از شهر بیرون می آیند و حضرت مهدی(ع) همانند حضرت موسی(ع)، بیمناک و نگران از آنجا خارج شده و رهسپار مگه می گردد.

  سپس آن حضرت در شهر مکه با بعضی از یاران خود تماس می گیرد.تا اینکه قیام و حرکت مقدس خویش را در شب دهم محرم، بعد از نماز عشاء، از حرم شریف مکی آغاز می کند؛آنگاه  نخستین سخنرانی خد را برای مردم مکه ایراد می فرماید،دشمنان وی قصد ترور آن حضرت را دارند،اما یاران آن حضرت با در میان گرفتن آن بزرگوار دشمنان را دور و متفرق ساخته، و سخست بر مسجد الحرام و سپس بر مکه تسلط می یابند.

   و در صبح روز دهم محرو حضرت مهدی(ع) پیام خود را به زبان های مختلفبه تمام جهان ابلاغ می کند و ملل دنیا را به یاری خویش دعوت کرده، اعلام می دارد که در مکه باقی خواهد ماند، تا معجزه ای که جد گرامی اش حضرت مصطفی(ص) وعده فرموده، و آن فرو رفتن لشکریان سفیانی به زمین است که برای در هم شکستن حرکت آن حضرت راهی مکه می شوند، به وقوع می پیوندد.

   اما بعد از اندک زمانی، معجزه وعده داده شده در مورد سپاه سفیانی- که در مسیر مکه به حرکت درآمده اند-اتفاق می افتد.

 چون به بیابان مدینه می رسند؛ خداوند آنان را در زمین فرو می برد، و این مصداق فرموده خدای بزرگ است که فرمود:«و اگر تو ای پیامبر سختی حال تبهکاران را مشاهده می کنی آنــگاه که ترسان و هراسان گشته و هیچ از غذاب آنان فروگذار نشود و از مکانی نزدیک گرفتار شوند»«همین که به بیابان می رسند به زمین فرو میروند و کسانی که پیشاپیش رفته اند باز می گردند تا ببینند آن قوم چه کرده اند که خود نیز به سرنوشت آنان دچار می شوند و عقب ماندگان نیز از راه رسیده و به آنان رسیده و به آنان می پیوندند که جویای حال آنان شوند، به همین بلا گرفتار می شوند.


طبقه بندی: منجی عالم،
[ سه شنبه 1390/09/8 ] [ 06:21 ب.ظ ] [ دلی منتظر ظهور ]
درباره وبلاگ

آمار سایت
لوگوی همکاران
خبرنگار ضد ماسون

جهاد نرم افزاری


مجمع تحقیقاتی جهاد اسلامی

کلیک کنید