تبلیغات
آیپاک

همایت از ما
لوگو در برابر لوگو

aipac    اجلاس سالانه لابی صهیونیستی ایالات متحده آمریکا (آیپک)،از چهارم تا ششم مارس در واشنگتن در حال برگزاریست. یکی از مهمترین موضوعاتی که بناست در این اجلاس بر آن بحث شود، موضوع جمهوری اسلامی ایران و برنامه هسته‌ای کشورمان است.

   از جمله مهمترین افرادی که بناست در اجلاس امسال سخنرانی کنند، می‌توان به باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا؛ بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی؛ شیمون پرز، رئیس رژیم صهیونیستی؛ لئون پانه تا، وزیر دفاع آمریکا؛ میچ مک کانل، رهبر جمهوری خواهان در سنای آمریکا؛ نانسی پلوسی، رهبر دمکرات‌ها در مجلس نمایندگان و همچنین سناتورها کارل لوین، جوزف لیبرمن و جانی ایساکسون اشاره کرد.


بنا بر این گزارش، انتظار می‌رود، اجلاس امسال آیپک، بازتاب دهنده مجموعه دیدگاه‌هایی باشد که در چند ماهه اخیر در جایگاه‌های گوناگون از زبان مقامات آمریکایی و اسرائیلی ابراز شده است. در این میان، مهمترین موضوع، فشار رژیم صهیونیستی بر باراک اوباما برای تهدید جدی‌تر جمهوری اسلامی ایران است؛ بنابراین، لحن سخنان باراک اوباما در این اجلاس و در آینده سیاست خارجی آمریکا نقش مهمی خواهد داشت.

در این راستا، روزنامه صهیونیستی «هاآرتص» به نقل از برخی مقامات وابسته به شیمون پرز، از محتوای سخنان وی و پیام او به باراک اوباما پرده برداشت؛ بنابراین، قرار است پرز به اوباما اطمینان دهد که رژیم صهیونیستی در ورود به جنگ تعجیل نخواهد کرد. همچنین قرار است او از کمک‌های اوباما به رژیم صهیونیستی در سه ماه و نیم گذشته تقدیر کند.

اما در نقطه مقابل پرز، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی است که در کنار «ایهود باراک» وزیر دفاع این رژیم، به داشتن موضعی تند در  برابر ایران مشهور است.

روزنامه انگلیسی «تلگراف» در همین مورد نوشت: نتانیاهو در دیدار خود با اوباما که روز دوشنبه انجام می‌شود، این موضوع را مطرح خواهد کرد که اگر اوباما به وی قول استفاده از نیروی نظامی علیه ایران را ندهد، رژیم صهیونیستی در چند ماه آینده، رأساً به اقدام علیه ایران دست خواهد زد.

در همین حال، روزنامه «نیویورک تایمز» امروز گزارش داد، شمار افراد شرکت کننده در اجلاس امسال آیپک، بیش از سال‌های گذشته است و افراد شرکت کننده در آن، تلاش خود را به کار بسته‌اند تا به اوباما برای در پیش گرفتن موضع سخت‌تری علیه ایران فشار وارد کنند.

روزنامه صهیونیستی «جروزالم پست» نیز مدعی شد، انتظار آنها از اوباما این است که در جایگاه رئیس جمهور به نتانیاهو تضمین بدهد، اگر ایران از خط قرمزهای معینی بگذرد، با حمله آمریکا روبه‌رو خواهد شد.

به نوشته این روزنامه، چنین تضمینی حتی می‌تواند در قالب یک نامه محرمانه مطرح شود.

به این ترتیب، لابی صهیونیستی آمریکا تمام تلاش خود را به کار بسته تا موضع آمریکا در قبال ایران را تغییر دهد و اوباما را به در پیش گرفتن موضعی سخت‌تر در مقابل کشورمان وادارد. این در حالی است که در هفته‌های گذشته، اختلاف نظر میان مقامات آمریکایی و صهیونیستی بر سر نوع اقدام علیه ایران به اوج رسیده است؛ بنابراین، باید منتظر ماند و دید اوباما تا چه میزان می‌تواند در برابر فشارها مقاومت کند.

   در حاشیه این نشست یک جوان یهودی برای حمایت از فلسطینی‌ها از جای خود برخاست و علیه اقدامات نژادپرستانه صهیونیست‌ها شعار داد.
   به گزارش فارس، در جریان یک نشست دانشگاهی با موضوع "تلاش برای امنیت اسرائیل" در آمریکا، یک جوان 22 ساله یهودی عضو سازمان "صدای یهود برای صلح" از جای خود برخاست و با محکوم کردن سرکوب آزادی بیان از سوی اسرائیلی‌ها در حمایت از جوانان فلسطینی شعار داد.
   وی که به جایگاه سخنرانان این نشست رفته بود، پارچه‌نوشته‌ای به دست گرفت که بر روی آن به زبان انگلیسی و عبری نوشته شده بود "شهرک‌سازی‌ها خیانت است به ارزش‌های یهودی؛ عدالت را رعایت کنید".

این جوان با اشاره به اینکه در جامعه آمریکا صدای جوانان یهودی که حامی فلسطینی‌ها بوده و خواستار اعمال تحریم و فشار اسرائیل هستند، خفه و ساکت می‌شود، تاکید کرد یهودیان باید از اجرای عدالت و حقوق بشر در هر نقطه دنیا حمایت کنند.

وی در حالی که فریاد می‌کشید، گفت که "مخالفت با شهرک‌‌سازی‌ها، یهودی‌ستیزی نیست؛ حمایت از تحریم و بایکوت اسرائیل، ‌یهودی‌ستیزی نیست."

همزمان با اقدام این جوان، حاضران در این نشست سعی کردند با کف‌زدن و سوت‌کشیدن مانع سخنرانی وی شوند و نماینده آیپک از حضار ‌خواست به سخنان این جوان توجهی نکنند. طبقه بندی: فلسطین، دشمن، نظام سلطه، رژیم صهیونیستی، صهیونیسم،
[ دوشنبه 1390/12/15 ] [ 08:42 ب.ظ ] [ دلی منتظر ظهور ]
درباره وبلاگ

آمار سایت
لوگوی همکاران
خبرنگار ضد ماسون

جهاد نرم افزاری


مجمع تحقیقاتی جهاد اسلامی

کلیک کنید