تبلیغات
آیپاک

همایت از ما
لوگو در برابر لوگو

ه گزارش سایت اوباما، آسیاتایمز در مقاله‌ای تصریح کرد: یک استاد حقوق بین‌الملل دانشگاه تهران که نخواست نامش فاش شود، در گفتگو با این نشریه خاطرنشان کرد: "ایران بر اساس منشور سازمان ملل متحد، حق دارد که در واکنش به تهدیدات چند ده ساله اسرائیل علیه این کشور، برای دفاع از خود به رژیم صهیونیستی حمله پیشدستانه کند."


این استاد حقوق با اشاره به پایه‌های استدلال این ادعای قانونی تصریح کرد: ایران براساس ماده 51 منشور سازمان ملل، حق حمله به اسرائیل را دارد زیرا اسرائیل در اعمال خصمانه آشکاری از جمله ترور دانشمندان هسته‌ای ایران، خرابکاری و تهدید به جنگ سایبری شرکت داشته است و این موارد، جدای از تهدیدات آشکار مقامات سیاسی و رهبران نظامی اسرائیل درخصوص حمله به ایران در آینده نزدیک است.

این استاد حقوق درخصوص دومین پایه این استدلال خاطرنشان کرد: این اعمال غیرقانونی همراه با تهدید ایران به حمله نظامی، تهدید قریب الوقوعی را برای امنیت ملی ایران ایجاد می‌کند که براساس قانون عرفی بین‌المللی به عنوان "اقدامات خصمانه ظاهری"، کشور مورد تهدید قرار گرفته می‌تواند برای تامین امنیت ملی خود، به منبع تهدید حمله کند.

این استاد حقوق دلیل سوم را این دانست که ایران از تمامی امکانات دیپلماتیک نیز برای بازداشتن اسرائیل از حمله استفاده کرده، از جمله بارها و بارها به شورای امنیت سازمان ملل متحد شکایت کرده اما این نوع از اقدامات، بی فایده بوده است چرا که شورای امنیت، این شکایت‌ها را نادیده گرفته است.

پایه چهارم این استدلال بر این مبتنی است که تهدیدات اسرائیل علیه ایران، کاملاً مخالف قوانین بین‌المللی است و این موضوع خود 4 دلیل محکم دارد:

1. ایران هیچ گاه تهدید نکرده که با استفاده از قابلیت‌های هسته‌ای خود به اسرائیل حمله خواهد کرد.

2. طبق  قطعنامه 533 آژانس بین‌المللی انرژی اتمی (IAEA)، برای هرگونه حمله به تاسیسات هسته‌ای غیرنظامی ایران منع قانونی وجود دارد. این قطعنامه هر گونه حمله از این دست را ممنوع می کند و آن را نقض حقوق بین‌المللی بحساب می آورد.

3. ایران یکی از امضا کنندگان پیمان منع گسترش سلاح‌های اتمی (NPT) است و رهبر عالی‌رتبه ایران بارها به طور رسمی داشتن سلاح‌های هسته‌ای را حرام و غیرقانونی دانسته است. هیچ معاهده محدود کننده ای هم برای محروم کردن ایران از در اختیار داشتن چرخه سوخت هسته‌ای وجود ندارد و تا این تاریخ، پس از بازرسی‌های گسترده در تاسیسات هسته‌ای ایران، آژانس بین‌المللی انرژی اتمی انحرافی در فعالیت‌های هسته‌ای برای رسیدن به  مقاصد نظامی را هرگز شناسایی نکرده است.

4. برخی شواهد از جمله گزارش واشنگتن پست از اظهارات لئون پنتا وزیر دفاع ایالات متحده نشان می‌دهد که رژیم صهیونیستی فراتر از «مراحل مقدماتی» حمله به ایران قرار دارد و در حال آماده سازی خود برای اجرایی کردن این طرح ظرف چند ماه آینده است.

مقاله آسیا تایمز در ادامه با اشاره به توان نظامی ایران در حمله پیشدستانه به اسرائیل می‌افزاید: «ایران دارای سیستم‌های موشکی بسیار پیشرفته است که می‌تواند در صورت قصد اسرائیل برای حمله به خاک این کشور، قبل از ورود جنگنده‌های اسرائیلی به حریم هوایی ایران، مناطق حساس عملیاتی را در خاک سرزمین‌های اشغالی مورد هدف قرار بدهد.»


طبقه بندی: دشمن، رژیم صهیونیستی،
[ چهارشنبه 1391/01/2 ] [ 08:47 ب.ظ ] [ دلی منتظر ظهور ]
درباره وبلاگ

آمار سایت
لوگوی همکاران
خبرنگار ضد ماسون

جهاد نرم افزاری


مجمع تحقیقاتی جهاد اسلامی

کلیک کنید